Vajina Estetiği Reklamında Vajina Yerine “Malum Yer Estetiği” Yazan Doktor Goygoycuların Diline Düştü

Son yıllarda vajina estetiği hakkında sosyal medyada çok sık paylaşım görüyoruz. Kimileri bunun kadınlar için aşırı saçma bir şey olduğunu düşünürken kimileri de ‘yaptıran yaptırsın’ havasında. Ancak asıl gündem olan şeylerse bu estetik işlemlerden çok bunların nasıl yapıldığı ya da pazarlandığı… Twitter’da @hicbiridegil bir kullanıcı, vajina estetik işlemlerine ‘malum yer estetiği’ diyerek reklam çıkan bir doktorun gönderisini paylaştı. Ancak reklam çoğu kişinin tepki göstermesine neden oldu.

Son zamanlarda sosyal medyada vajinaya uygulanan estetik ameliyatlarla ilgili paylaşımlar çok sık görüyoruz.

Hatta geçtiğimiz günlerde bir estetik cerrahın vajina küçültme ameliyatını “Barbie vajina” diye lanse etmesi epey bir tepki toplamıştı.

Twitter’da @hicbiridegil bir kullanıcı, vajina estetik işlemlerine “malum yer estetiği” diyerek sponsorlu reklam çıkan bir doktorun gönderisini paylaştı.

Gönderide vajina adının yerine malum yer denmesi, bir doktorun neden böyle bir isim tercih ettiği dikkat çekti.

Kullanıcılardan bazıları doktoru eleştirirken kimi de Instagram reklam kurallarının katı olmasından böyle bir tabir kullandığını dile getirdi.

1. Bazıları da kadınların neden böyle işlemlere ihtiyaç duyması gerektiğini sorguladı. Bakalım kimler bu gönderiye neler demiş?

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

Siz bu vajina estetiği konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx