Sera Kadıgil’in Seçim Sonrası Ölmeyi Düşündüğünü Söyleyen 16 Yaşındaki Çocuğa Yanıtı Gündem Oldu!

Türkiye İşçi Partisi 27. dönem İstanbul milletvekili Sera Kadıgil, ülkemizde gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde ismini sıkça duyduğumuz siyasilerden bir tanesi oldu. Ancak 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 13. cumhurbaşkanını ve 28. Dönem milletvekillerini seçiminde Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yer alan Türkiye İşçi Partisi (TİP), resmi olamayan veriler sonucunda Türkiye İşçi Partisi toplamda 4 milletvekili çıkarmaya hak kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya 2. sıradan aday olan Barış Atay milletvekili seçilemedi.

2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise kazanan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Bunun üzerine 16 yaşındaki bir kız çocuğu Sera Kadıgil’e ‘Yok olmak istiyorum’ diye yazdı.

Ülkemizde gerçekleştirilen 3. cumhurbaşkanını ve 28. Dönem milletvekillerini seçiminde Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yer alan Türkiye İşçi Partisi (TİP), resmi olamayan veriler sonucunda Türkiye İşçi Partisi toplamda 4 milletvekili çıkarmaya hak kazandı.

Türkiye İşçi Partisi 27. dönem İstanbul milletvekili Sera Kadıgil’de seçim sürecinde adını sıkça duyduğumuz isimlerden bir tanesi oldu.

14 Mayıs seçimlerinde birinin yüzde 50 ve üzeri oy almaması sonucunda ikinci tura kalan seçimler, 28 Mayıs’ta sonuçlandı. İkinci turda rakibinden daha fazla oy alan Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı oldu.

Seçim sonuçlarının ardından ünlülerden ve sosyal medyadan vatandaştan tepkiler yağmaya başladı. Özellikle gençlerin umutlarının kırıldığı görülen bu seçimde yazılanlar ve çizilenler herkesi derinden etkiledi.

16 yaşında olduğu belirtilen bir kız çocuğu ise Sera Kadıgil’in Instagram sayfasındaki bir paylaşımın altına yazdığı sözler hepimizi endişelendirdi.

Genç kız Kadıgil’e, “Şu an yok olmaktan başka bir şey istemiyorum. Daha 16 yaşındayım. Özür dilerim Ata’m” diye yazdı.

Kadıgil, genç kıza yazdığı umut dolu mesaj ile duygu seli yaşattı: “Ne demek yok olmak? Daha 16 yaşındasın. Önce sana böyle hissettirenleri, sonra bizi gömeceksin.”

‘Bu bir bayrak yarışı bizim tükendiğimiz yerde siz alacaksınız. Tıpkı bizden öncekilerden aldığımız gibi…Sakın unutma bu dünyada ilericiler genelde azınlık olmuştur. Ama bu dünyada güzel olan ne varsa onların azmi ve umutları sayesinde olmuştur. Hep var ol, sen oldukça bu memlekette de umut olacak.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir