Samsung’un yeni taşınabilir SSD’si sınırları zorluyor

Samsung Electronics, bugün (4 Ekim 2023) son derece beklenen bir dizi ürünü tanıttı. Şirket, yeni Galaxy S23 FE, Galaxy Buds FE ve daha birçok ürünü duyurdu. Yeni lansmanlar arasında, yaratıcı profesyonellere yönelik olarak tasarlanmış yeni T9 Taşınabilir SSD’yi de piyasaya sürdü.

Samsung’un T9 Taşınabilir SSD’si, Güney Koreli teknoloji devinin T serisi Taşınabilir Katı Hal Sürücülerinin en son üyesidir. Önceki yıl piyasaya sürülen T7 Shield modelinin tasarım dilini takip ediyor. T9 Taşınabilir SSD, kavisli hatlara ve karbon doku desenine sahip. Bu tasarım, hem şıklığı hem de dayanıklılığı bir araya getiriyor. Bu model, 3 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye dayanıklı. Resmi notlara göre T9, 2,000MB/s (megabyte) hıza kadar etkileyici ardışık okuma/yazma hızlarına sahip.

Samsung’un yeni taşınabilir SSD’si sınırları zorluyor

T7 Shield‘e kıyasla iki kat daha hızlı olan T9, kullanıcılara 4GB tam HD videoyu sadece iki saniyede aktarma olanağı tanıyor. Ayrıca iki adet USB 3.2 portu bulunuyor. Alıcılar, 1TB, 2TB ve 4TB olmak üzere üç depolama seçeneği arasından seçim yapabilirler. Yeni SSD, hızlı ve sürekli veri transfer hızlarını garanti etmek için Samsung’un Dinamik Termal Koruma özelliğiyle geliyor. Samsung T9 Taşınabilir SSD, Windows, macOS, tabletler, oyun konsolları dahil olmak üzere farklı platformlarla uyumlu.

T9 Taşınabilir SSD, sadece Siyah renk seçeneğiyle piyasaya sürüldü. Global olarak zaten satın alınabilir durumda. SSD’nin başlangıç fiyatı 1TB seçeneği için 20.000$. 2TB varyantı 239.99 dolar fiyatla satılırken, 4TB modeli 439.99 dolar karşılığında alınabilir. Alıcılar ayrıca kendi rahatlıkları için bir USB Tip C’den-C’ye ve USB Tip C’den-A’ya kablolar da alırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx