MTV ödeyen araç sahipleri yaşadı ‘Tamamen ücretsiz olacak’

2024 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yüzde 58,46 oranında arttı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte araç sahipleri senede bir kere iki taksit şeklinde MTV’yi ödemek zorunda olacak.

2023 yılında bin 479 TL MTV ödenen araç 2024 yılında 2 bin 343 TL ödeyecek. Yine 2023’te 3 bin 323 TL MTV ödenen bir aracın 2024 yılı vergisi ise 5 bin 265’ye yükseldi. Elektrik motorlu araçlarda ise karara göre tarifenin dörtte biri oranında vergi verilecek.

ARAÇ SAHİPLERİNE GÜZEL HABER

Yeni yılla birlikte akaryakıta, trafik cezalarına, vergilere, araç muayene ücretlerine peş peşe gelen zamlar otomobil sahiplerinin belini iyice büktü.

Araç sahipleri Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyordu. Bu kez araç sahiplerine yeni yıl sürprizi yapıldı. MTV ödeyecek milyonlarca otomobil sahibine güzel haber geldi.

MTV ÖDEYEN ARAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ

MTV ödeyecek araç sahiplerine özel Ziraat Bankası yeni bir kampanya başlattığını duyurdu. 2024’ün ilk günü yani 1 Ocak tarihinde başlayan MTV kampanyası 5 Şubat tarihine kadar sürecek.

Kampanyaya katılım gerçekleştiği takdirde MTV ödeyen araç sahipleri ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek. Resmi internet sitesinde kampanyanın ayrıntılarını açıklayan Ziraat Bankası, katılım koşullarını da tek tek sıraladı.

ÜCRETSİZ 4 TAKSİTE BÖLÜNECEK

Ziraat Bankası, MTV ödemesine ücretsiz 4 taksit yapacağını duyurdu. Araç sahiplerini sevindiren bu kampanya, Bankkart ve Bankkart Başak karta kredi kartı özelliği ile yapılacak taksitli MTV ödemelerde 4 taksite bölünecek.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecektir. Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx