Leonardo DiCaprio’nun ‘Titanik’ kostümü satılıyor!

Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio’nun ‘Jack Dawson’ rolüyle hafızalara kazındığı, 1997 yapımı Titanik filmindeki bazı hatıralar, önümüzdeki ay düzenlenecek müzayedede açık artırmada satışa çıkacak.

1996 TARİHLİ ETİKETTE İSMİ VAR!

Koleksiyon; beyaz yakasız bir gömlek, askılarıyla birlikte fitilli kadife bir pantolon ve kömür rengi bir yelekten oluşuyor. Yeleğin içindeki etikette terzi Dominic Gherardi’nin adı bulunuyor. Ayrıca 1996 tarihi ile birlikte ‘Bay Leonardo DiCaprio’ yazısı dikkat çekiyor.

240 BİN DOLAR!

Kıyafeti satan Propstore, gişe rekorları kıran yapımın çekimleri sırasında 22 yaşında olan DiCaprio’nun kostümünün 120 bin dolar ile 240 bin dolar (6.6 milyon TL) arasında bir fiyata alıcı bulmasını bekliyor.

İhalenin, İngiltere’nin başkenti Londra’da 9 Kasım’da başlayıp, 12 Kasım’da sona ermesi planlanıyor.

2.2 MİLYAR DOLAR HASILAT!

Üst üste 15 hafta boyunca gişenin zirvesinde kalan Titanik, 200 milyon dolarlık bütçeye çekilirken, 1.8 milyar dolar hasılat elde etti. 25’nci yıl dönümünü kutlamak için geçtiğimiz şubat ayında sinemalara kısa süreli dönüş yapan başarılı film, yeniden gösterimlerden 400 milyon dolar daha kazandı.

James Cameron imzası taşıyan unutulmaz film, ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Yönetmen’ dahil 11 dalda Oscar heykelciğinin sahibi oldu.

UNUTULMAZ KOŞUNUN AYAKKABISI DA SATILIYOR

Açık artırmada ilgi gören diğer ürünler arasında; ABD’li aktör Tom Hanks’in, ‘Başrolde En İyi Erkek Oyuncu’ Oscar’ını kazandığı ‘Forrest Gump’ (1994) filmindeki koşusundan bir çift spor ayakkabı ve ‘Indiana Jones and the Temple of Doom’dan (1984) bir boğa kırbacı yer alıyor. ‘Star Wars: A New Hope’un (1977) ışıklı C-3PO kafasının da 600 bin dolar ile 1.2 milyon dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx