Bu telefonun kamerası oyunun kurallarını değiştirecek!

Çin’deki teknoloji dünyası, Nubia’nın Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip iki yeni telefonu piyasaya sürmeye hazırlanmasıyla hareketleniyor. Red Magic 9 Pro serisi, bu hafta piyasaya sürülecek olan yeni yonga seti ile dikkat çekerken, Z60 Ultra’nın Aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Yakın zamanda, teknoloji dünyasının tanınmış duyumcularından Digital Chat Station, ZTE Z60 Ultra’nın bazı kamera özelliklerini sızdırdı ve beklenen lansman tarihini tekrarladı.

Z60 Ultra‘nın öne çıkan özellikleri arasında, endüstri standardını belirleyen büyük bir sensöre sahip ultra geniş açılı kamera ve optik görüntü sabitleme (OIS) özellikleri yer alıyor. Duyumcuya göre, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip bu amiral gemisi telefonun Aralık ayında tanıtılması planlanıyor. Duyumcu, daha önce Ağustos ayında paylaştığı bir görseli tekrar yayınladı. Bu görselde, sağ tarafta görünen ve Z60 Ultra olduğu düşünülen prototip cihaz, dikkat çekici bir kamera çıkıntısına sahip.

Bu telefonun kamerası oyunun kurallarını değiştirecek!

Ağustos ayında duyumcu, cihazın 1 inçlik Sony IMX989 35mm ana kamerasıyla donatıldığını iddia etmişti. Ancak, Nubia’nın henüz Z60 Ultra’da IMX989 35mm sensörünü kullanmadığı belirtiliyor. Bu nedenle, cihazda hangi ana kameranın kullanılacağı henüz net değil.

Z60 Ultra’nın detaylı özellikleri hala gizemini korurken, yakın zamanda ortaya çıkan bir Geekbench listelemesi, cihazın 12 GB RAM ve Android 14 ile geleceğini ortaya koydu. Piyasa konumlandırması açısından, Xiaomi 14 Pro, iQOO 12 Pro, Vivo X100 Pro, OnePlus 12, Realme GT 5 Pro, Meizu 21 serisi, Oppo Find X7 Pro ve Honor Magic 6 Pro gibi modellerle rekabet edecek. Bu rakipler arasında sadece X100 Pro’nun Dimensity 9300 yonga setine sahip olduğu, diğerlerinin ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatıldığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx