BNB Holder’ları Bu Altcoin’e Geçiyor: Fiyat Yükseliyor!

On-chain analiz firması Santiment, en büyük 200 Ethereum (ETH) sahibinin geçtiğimiz yıl büyük bir satın alma çılgınlığına girdiğini söylüyor. Bu balinaların, ETH’den 2,9 milyar doların üzerinde değer topladığını söylüyor. Bu arada Santiment, Binance olaylarından sonra BNB holder’larının çöken FTX’in yerel tokenine geçiş yaptığını belirtiyor. Bu geçişin ortasında FTT fiyatı yükseliyor.

Balinalar, ETH biriktirmeye son sürat devam ediyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa son günlerdeki şok dalgalarını absorbe etmeye çalışıyor. Bu ortamda bazı tokenler ön plana çıkarken bazıları geri planda kalıyor. Kripto balinaları ise bazılarını biriktirmeye son sürat devam ediyor. On-chain analitik platformu Santiment’e göre, en büyük 200 ETH balinası şu anda yaklaşık 124,1 milyar dolar değerinde 62 milyondan fazla ETH tutuyor. Ayrıca, bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 14,5 milyon ETH artış gösterdi. Santiment, Pazartesi günü oluşturulan ETH cüzdanlarında Temmuz ayından bu yana en büyük artış olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda analitik platformu bir grafik eşliğinde şu değerlendirmeyi paylaştı:

En büyük 200 Ethereum cüzdanı şu anda yaklaşık 124,1 milyar dolar değerinde 62,76 milyon ETH’ye sahip. Bu cüzdanlar 21 Kasım 2022’den bu yana %30,3 daha fazla coin biriktirdi. Ayrıca dün 94.700 yeni ETH cüzdanı oluşturuldu. Bu rakam Temmuz ayından bu yana görülen en yüksek artış oldu.

Kaynak: Santiment

Trader FUD’una bağlı olarak bir BNB sıçraması muhtemel!

Santiment daha sonra, Binance haberlerinin ardından daha geniş kripto piyasalarının düştüğünü söylüyor. Bu doğrultuda Santiment, “Changpeng Zhao’nun DOJ’un kendisini aklama ve dolandırıcılıktan suçlu bulmasının ardından istifa etmesine ilişkin bomba haber hala ana akımı etkilemeye devam ediyor. Altcoin’ler ekstra dalgalı seyrediyor. Bunun ne kadar FUD’a neden olduğuna bağlı olarak dipten alım fırsatlarının ortaya çıkması mümkün.” diyor.

Kaynak: Santiment

Analitik platformu, Binance’in ekosistem yerel tokenı Binance Coin’in (BNB) en çok etkilenenler arasında olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda Santiment, “BNB, CZ’nin CEO’luk görevinden ayrılmasıyla ilgili haberlerden en çok etkilenen altcoin’ler arasında yer alıyor. Ancak kriptonun bir numaralı borsası için hızlı bir itibar kazanımı gerçekleşirse, bu seviyedeki trader FUD’una bağlı olarak bir BNB sıçraması muhtemel olacaktır.” yorumunu yapıyor.

Kaynak: Santiment

BNB holder’ları tokenlerini FTT ile değiştiriyor, FTT yükseliyor

Santiment, Binance haberlerinden önce altcoinler’de bir düşüşün çoktan başladığını öne sürüyor. Firma ayrıca bazı BNB holder’larının coinlerini FTX’in yerel tokenı FTT ile değiştirdiğini belirtiyor. Bu bağlamda Santiment, şu açıklamayı yapıyor:

Birçok kişi Binance haberlerini yılın en büyük geri çekilmelerinden birinin ana suçlusu olarak görse de, işin gerçeği altcoin’lerin zaten daralan piyasa değerlerini görmüş olması. İlginç bir şekilde, bazı yatırımcıların BNB’lerini FTX’in FTT’si ile değiştirdiği görülüyor.

Kaynak: Santiment

Bu arada, çöken FTX’in yerel tokeni FTT fiyatı Santiment görüşünü destekler şekilde yükseliyor. Bu arada BNB, günlük grafiğinde yatay bir seyirle 233 dolardan el değiştiriyor. Bununla birlikte FTT, günlük bazda yaklaşık %13 artış kaydetti. Altcoin haftalık zaman diliminde ise %40’a yakın değer kazandı.

FTT günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx