Akdeniz’in İncisi Mayorka’da Artan Tecavüz Vakaları Turistleri Korkutuyor!

Dünyanın en ünlü tatil yerlerinden biri olan İspanya Mayorka tecavüz skandalı ile şu an gündemde. Art arda yaşanan tecavüzler ile Mayorka halki tedirgin.

Mayorka İspanya’da bulunan Balear takım adalarının en büyüğü. Pırıl pırıl denizi, tarihten izler ve eğlence kültürü ile Akdeniz’in önemli bir tatil yeri.

Fakat şu an Mayorka tecavüz skandalı ile konuşuluyor. İngiliz bir kadın turist sabah bilmediği bir otelde iç çamaşırları olmadan uyanınca büyük panik yaşadı. Kıyafetleri üzerinde olan ama iç çamaşırları üzerinde olmayan kadın polise başvurdu.

Kadın gece eğlenmeye çıktığı bir mekanda eğlenirken Fransız bir turistin içeceğine ilaç attığından şüphelendiğini belirtti. Kadının yarı baygın halde otele giriş yaptığı görüntüler otelin kamera görüntülerine yansıdı.

Sabah uyandığında hala kendinden olmayan kadın hastaneye kaldırıldı ve ilaç testleri yapıldı. Bu esnada iç çamaşırlarının bulunduğu otel odasında kalan turist gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelinin 36 yaşında bir Fransız turist olduğu ve önceki gece kadınla aynı mekanda olduğu ortaya çıktı.

Mayorka’da yaz aylarında da çokça cinsel taciz ve tecavüz vakaları polisi alarm durumuna geçirmişti.

18 yaşındaki bir İngiliz turist kızın tecavüze uğraması ile sarsılan Mayorka’da bir başka olayda da 3 İngiliz turist bir kadına tecavüz suçlaması ile yakalanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx