Uygunsuz davranışları ortaya çıkan papaz kovuldu

Popüler bir Miami kilisesinin Hıristiyan papazı, cemaatinden üç bayanla sürdürdüğü birlikteliği ve öteki uygunsuz hareketleri sebebiyle kovuldu.

46 yaşındaki papaz David Stocker, nisan ayında kentin Westchester bölgesindeki Brave Kilisesi’nden kovuldu.

Daily Mail’in haberine nazaran, 2014’ten beri kilisede vaaz veren din adamı, birebir vakitte, sevgililerinden birinin New York’a uçak biletini ödemek de dahil olmak üzere, yasadışı işlerinden kimilerini finanse etmek için kilisenin kredi kartını kullanmakla da suçlanıyor.

Şok edici savlar, Stocker’ı istifa etmeyi reddettikten ve kilise tüzüğünü ihlal ettiği için misyondan alınmasına karşın vaaz etmeye devam ettikten sonra dava eden kurul tarafından sunulan 307 sayfalık bir şikayette yer alıyor.

Papazın cemaatinden bayanlarla birlikte olması dışında, kamuya açık alanlarda sık sık alkol tüketmesi ve sarhoş olması, birlikte olduğu bayanlardan biriyle eşleşen dövme yaptırması da şikayet metninde yer aldı.

YÜZLERCE DOKÜMAN ORTAYA ÇIKTI

Vaazlarda son derece gösterişli kıyafetler giymesiyle de bilinen Stocker, 15 Nisan’da soruşturmanın akabinde bir mektupla kovulduğunda dünyası çöktü.

Ancak Stocker, bir tarafında, siyah üzerine beyaz büyük harflerle “Sen Buraya Aitsin” yazan beyaz boyalı kilisede vaaz vermeye devam etti.

Konsey, kararını kendisine bildirdikten beş hafta sonra yasal teklifini başlatana kadar ayrılmadı.

Papaz, “yüz kızartıcı” hareketlerinin yer aldığı yüzlerce fotoğraf, görüntü ve metin iletisinin ortaya çıkmasının akabinde soruşturuldu ve kiliseyle ilişiği kesildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.