Süleyman Soylu’dan Ümit Özdağ’a: Amerika’nın aparatı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın ortasındaki gerginlik devam ederken bir yeni gelişme daha yaşandı.

Bakan Soylu, Özdağ’ın “Telefonda küfürleştik” telaffuzlarına karşılık verdi.

“Milletimiz prestij etmesin”

Süleyman Soylu, durumun bir dezenformasyon eseri olduğunu açıklarken, “Gündeme gelmek için palavra dezenformasyon devam ediyor. Amerika’nın aparatıdır. Operasyon çocuğudur. Hangi durumu aldıkları apaçık ortadadır. Milletimiz prestij etmesin.” sözlerini kullandı.

Süleyman Soylu konuşmasında şu tabirlere yer verdi;

“Ziya Paşa’nın çok hoş bir terkibi bendi var. Ziya Paşa der ki, asude olam dersen şayet gelme cihana. Akabinde Ziya Paşa bunu devam ettirir, der ki, meydana düşen kurtulamaz seng-i kazadan. Yani şayet başıma bir şey gelecek diye düşünürsen hiç cihana gelme şayet meydandaysan kesinlikle ki kazalarla karşı karşıya kalırsın. Bizim işimiz budur.


“Bizim ağızımıza küfür yakışmaz”

Birçok iftirayla palavrayla ve birçok tacizle, tehditle karşı karşıya kalabiliriz. İkincisi, bizim ağzımıza küfür yakışmaz, hakikat da değil. Biz yalnızca ülkemizi yönetmek için uğraş sarf eden beşerler değiliz. Birebir vakitte bizden sonra gelecek kuşaklara de bir model olmak durumundayız. Üçüncüsü, velev ki bu türlü bir kusur işlemiş olalım. Kişi ne kadar pespaye olursa olsun, ne kadar aşağı olursa olsun velev ki bu türlü bir yanılgı işlemiş olalım, ben özür dilerim lakin bu türlü bir şey kelam konusu değil.

Bilinmeyen numara aradı

“Şöyle bir durum. Tahminen size de geliyordur telefonlarınıza. İsimsiz, bilmediğim telefondan geçen hafta Mardin’de Mazi Dağı’na giderken otomobilde 6-7 arkadaşla birlikte, işte Valimiz, ilgili arkadaşlarımız, milletvekillerimiz var. Bir bildiri geldi. İletide tehdit var, taciz ve iftira var. Kim olduğunu da bilmiyorum.

“Kamuoyuna söylediğim kelamları söyledim”

Telefon açtım, ‘siz kimsiniz’ dedim, kendini tanıttı. ‘Bu iletiler ayıp değil mi, yakışıyor mu?’ Ondan sonra konuşma tonunu değiştirdi, değiştirince ben de daha evvel televizyonlarda kamuoyuna söylediğim kelamları söyledim.

“Gündeme gelmek için palavra, iftira, dezenformasyon devam ediyor”

Onun dışında öteki bir kelam söylemedim ve telefonu kapattım. Tam Ziya Paşa’nın terkibi bendine gelmiş oldu. Asude olam dersen şayet gelme cihana. Meydana düşen kurtulamaz seng-i kazadan. Gündeme gelmek için palavra, iftira, dezenformasyon devam ediyor. Tekrar bozacı, şıracı birbirini bulmuş. Yani hem haberi yazan hem onu söylemeye çalışan hepsi birbirini bulmuşlar. Bunlar prestij edilmemesi gereken işlerdir.


“Bunlar ABD’nin aparatıdır”

Şunu da söyleyeyim, şu yanağımıza vuracaklar bu yanağımızı çevireceğiz. Biz de ne söylenmesi gerekiyorsa ölçüler içinde onları söyleriz ve söylemeye de devam ederiz. Bunlar dikkat ederseniz ABD’nin aparatıdır. Ben operasyon çocuğu derken kimin operasyon çocuğu olduğu apaçık ortadadır. Amerika’nın aparatıdır bunlar ve bu aparatlıklarına çok net bir formda devam etmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.