Süleyman Soylu: Terör örgütünün kaçırdığı 15 yaşındaki çocuk operasyonla kurtarıldı

Yurt genelinde terör örgütüyle uğraş muvaffakiyetle devam ediyor.

Bu kapsamda yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Son olarak Mersin Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Mdürülüğü grupları, PKK/KCK silahlı terör örgütü mensuplarına yönelik çalışma başlattı.

Süleyman Soylu duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 15 yaşında terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan kız çocuğunun, ailesinin şikayeti, Mersin Emniyetinin takibi ve güvenlik güçlerinin Mardin Kızıltepe’ye götürülürken düzenlediği operasyonla kurtarıldığını aktardı.

“Son nefesimize kadar çaba edeceğiz”

Süleyman Soylu, terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun güvenlik güçlerinin operasyonuyla kurtarıldığını anımsatarak, Bu çocukları size karşın okullarına ve geleceğe hazırlayacağız. Son nefesimize kadar gayret edeceğiz.ifadesini kullandı.

Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

Allah evlatlarımızı HDPKK’dan korusun. 15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp terör örgütüne teslim etmeye çalışan kişi; HDP Toroslar ilçe eski eş lideri ve hala DBP Mersin Vilayet Temsilcisi Metin İnce isminde bir hain. Kılıçdaroğlu’nun şımarttığı sahiplendiği ortakları. Bu çocukları size karşın okullarına ve geleceğe hazırlayacağız. Size ve efendilerinize karşın. Son nefesimize kadar uğraş edeceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.