Sevda Demirel, Tuğba Altıntop’a köpeğin saldırdığına inanmadı

Eski model ve müzikçi Tuğba Altıntop, tatil için gittiği İstanbul-Şile’de arkadaşının “Akita” cinsi köpeğinin saldırısına uğradı.

Hastaneye kaydırılan Altıntop’un yüzüne 50’den fazla dikiş atıldı.

“Eğilip yüzünü öpmek istedim”

Başına gelenleri anlatan Altıntop, “Arkadaşımın köpeği yerde yatıyordu. Yanına gittim, sevdim okşadım. Eğilip yüzünü öpmek istedim. Bir anda yüzüme saldırdı. Kimse müdahale edemeden bıraktı, kenara çekildi. Olay 10 saniye içinde olup bitti.

Yüzümün sol tarafı parçalandı. Çabucak hastaneye gittik. Tabipler yapabileceklerini yaptı lakin ‘İz kalma ihtimali var’ dediler. Daha sonra deri nakli ya da hücre nakli yapılabileceğini söylediler.” dedi.

Şikayetçi olmadı

Köpeğin sahibi olan arkadaşından şikâyetçi olmadığını lisana getiren Tuğba Altıntop, “Şikâyetçi değilim, aslında ilgileniyor her şeyle. ‘Akita’ cinsi köpekler bu türlü saldırgan olabiliyor. Benim de daha evvel bahçeli konutumda ‘Macar Rottweiler’ köpeğim vardı. Lakin hiç bu türlü bir şey yaşamadık. Artık sitede oturduğum için ‘Pomeranian Spitz’ cinsi bir köpek besliyorum.” diye konuştu.

“Hata bendeydi, onun özgürlük alanına girdim”

Saldırının hayvan sevgisini etkilemediğini, lakin kendine ders çıkardığını söyleyen Altıntop, “Bu vahim taarruz hayvanlara olan sevgimi etkilemedi lakin bana ders oldu. Kusur bendeydi, onun özgürlük alanına girdim. Hayvanın kabahati günahı yok. Yanağını niçin öpüyorum ki? Bugün benim mevt haberimi de yazabilirdiniz, ben kaşındım. Hayvanları daima seveceğim lakin artık karakterini bilmediğim, tanımadığım hayvanlara daha temkinli yaklaşacağım.” şeklinde konuştu.

“Hiçbir köpek yüze saldırmaz”

Saldırıdan günler sonra Tuğba Altıntop hakkında şok argüman ortaya atıldı.

Bir periyodun TV yıldızı olan Sevda Demirel, Altıntop’u kastederek “Hiçbir köpek yüze saldırmaz. Ya eline ya ayağına saldırır.” dedi.

“Şiddet görmüş, hayvanların üzerine atıyor”

Demirel, “Bence o hanımefendi ya bir hemcinsinden ya da yakın arkadaşından şiddet görmüş, bunu da hayvanların üzerine atıyor.” diye konuştu.

Sevda Demirel, “Eğer haksızsam, o bireyden özür dileyeceğim.” diye de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.