Sedat Peker gündeme getirmişti: Yalıkavak Marina’da iki sefer durdurulan çalışmalar yine başladı

Bodrum’da bir yandan Cennet Koyu’nda Mehmet Cengiz’in otel inşaatı ile ilgili tartışmalar sürerken daha evvel BirGün gazetesinden Timur Soykan’ın kamuoyuna duyurduğu Yalıkavak Marina’daki kaçak inşaat faaliyeti sürat kesmeden sürüyor. Hem de tatil döneminde inşaat faaliyeti yasağına karşın.

Sedat Peker’in savları ile gündeme gelen ve Mübariz Mansimov’un elinden şaibeli bir satışla alınan Yalıkavak Marina’da tek katlı eski otel binası yıkılarak yerine iki katlı otel imali için Bodrum Belediyesi’ne tadilat ruhsatı için müracaatta bulunan şirket, gerekli müsaade verilmeden inşaata başlamıştı. Şikâyetler üzerine belediye tarafından iki kere mühürlenen Yalıkavak Marina’da mühür fekki yapılarak inşaat faaliyetlerine devam edildi.

(Şikâyetler üzerine belediye tarafından iki defa mühürlenen inşaat, ruhsat verilmeden sürüyor.)

YASAL MÜSAADENİN İKİ KATI

Marina yerinde totalde 5 bin 500 metrekare yapılaşma müsaadesine karşın denize dolgu alanı da dahil yasal müsaadenin iki katından ağır yapılaşma görülüyor. Mansimov, mühürleme ve yıkım kararına karşın inşaatın sürmesini marinanın idare şurasından istifa etse de Mehmet Ağar’ın tesirine bağlıyor.

Bodrum Belediyesi basın ofisi ile yaptığımız görüşmede yapı ruhsatı başvurusu beklemede olan Yalıkavak Marina’nın kaçak inşaat nedeniyle iki kere mühürlenmesine karşın inşaatın sürmesi üzerine savcılığa hata duyurusunda bulunulduğunu, yıkım kararının uygulanacağı söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.