Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Ağustos…

Paylaş

İki kez ilişkiye giriyorum

18 yaşındayım. Normalde günde 5 kez mastürbasyon yaparken kız arkadaşımla ancak 2 kere ilişkiye girebiliyorum. O, bu durumdan hiç memnun değil ve ona yetmediğimi düşünüyor. Sizce bu durum normal mi? Yoksa kız arkadaşımı tatmin edemiyorum muyum? Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sizinkisi açgözlülük ve doyumsuzluk. Seni anladım ama kız arkadaşına ne oluyor? O da günde 5 kere mi istiyor? Her şeyin bir ortası ve normali vardır. Ama sanıyorum senin erken boşalma sorunun var. Ayrıca ne derseniz deyin, acemisiniz. Bunlar bir yana öteki tarafta günde 5 kere yapılan mastürbasyon çığ gibi yuvarlanıp tepene düşer ve seni altına alırsa yardıma gelenler bile seni kurtaramaz. Yani hayatını mastürbasyonla geçirirsin. Çünkü beyin buna alışır. Normal cinsel birleşmelerde yeterince performans göstermeyebilir ve isteksiz kalabilirsin.

Test negatif

Kız arkadaşımla birlikte olurken penisim kondomun içinden çıktı. Spermlerim biraz içine kaçtı, adet günü de 5 gün kadar geçti. Gebelik testi negatif çıktı. Bu durum bizi huzursuz ediyor. Ne yapabiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, 15 gün daha bekleyin, sonra durumu bana yazarsın.

Paylaş

Karım isteksiz

20 yıldır evli, 2 çocuk babasıyım. Sorunum eşimin cinsel arzularının çok seyrek olması. Biz 3-4 haftada bir birlikte oluyoruz. Eşim çok güzel ve seksi bir kadın. Ben de daha sık birlikte olmak istiyorum. Piyasada satılan istek artırıcı ilaçlar gerçekten etkili mi?

CEVAP

Değerli okurum, o tür ilaçların etkisi yok. Eşinin ruhunu fethetmeyi dene be okurum. Karınla bu konuyu açık açık konuştun mu? Estetik fanteziler konusunda ne durumdasınız? Yatak odasına artı değerler koyarak ilerleyin. Eminim, sen karını bu kadar seviyorsan o da seni mutlu etmek için çaba harcayacaktır.

Sertleşmesin

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla arada sırada yakınlaşıyoruz. Sarılmak ve öpüşmekten öteye gitmiyoruz. Bu sıralarda cinsel organım sertleşiyor. Ama kız arkadaşım bunu fark edecek diye utanıyorum. Sertleşmenin olmaması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, doğal olan sertleşmesi ve “Utanıyorum” demen doğal değil. Çünkü sistemin özünde bunlar kural gibi olduğundan kız da bunu hissederse sana ne oluyor ki utanıyorsun? Yani kızın yanındayken karnın guruldadı, ne yapacağız şimdi? Elinde mi? Yok.

Paylaş

Kız arkadaşım olmadı

Bugüne kadar hiç kız arkadaşım olmadı. Kızlar nasıl tavlanır? Ben ciddi bir ilişki arıyorum. Benimle yaşlanacak, beni anlayacak biri. Halbuki kıza nasıl hoşlandığımı anlatamayacak kadar da çömezim. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, artık çömez değilsin. Çıraklıktan kalfalığa geçiş dönemine girdin. Beğendiğin bir kıza önce onunla ilgileniyormuş gibi davranma. Konuşmalar arasında onun özelliklerini öğren. İşte ortak noktanız bulundu. O sendeki kopyasını gördüğünden seni önce dost, arkadaş olarak kabul edecek. Sonra ilişkiler bir biçimde gelişecek. Ancak bunu yaparken aynı anda şansını öteki kızlar üzerinde deneme. Ve kız arkadaşının sorunları varsa onu güçlendirerek, moral ver. İlk dersin bu kadar. Aldığın sonuçlara göre bana dön. Gelişmeleri anlatan mailini bekliyorum.

Vajinası çok büyük

Nişanlımla ilişkiye girdik. 4 saatlik ilişkide 3 kez boşaldım ama tat almadım. Kızın vajinası çok büyüktü. Ne yapacağız?

CEVAP

Değerli okurum, kadınlarda vajina elastikidir. Düşün ki doğum yapıyorlar sonra vajina eski potansiyelini kazanıyor. Nişanlının da vajinası zamanla kendi gücünü kazanacak. Bu bir sorun olmaktan çıkacak. Bazı kasılma hareketlerini öğrenecek. Ne kadar içinde? 20 yaşında kızım. Kızlık zarı vajinanın ortalama ne kadar içinde? CEVAP Hemen giriştedir yavrum, odanın kapısı gibi.

Paylaş

Eskisi gibi değilim

27 yaşındayım, haftada 3 ya da 4 kez kız arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Ama sorun şu: 4-5 aydan beri eskisi kadar dinç olamıyorum. Açıkçası eskisi gibi sertleşme olmuyor. Korkmaya başladım. Ne olur beni aydınlatın.

CEVAP

Değerli okurum, yoruyorsun kendini. Çalışan her canlı varlığın dinlenmeye gereksinimi vardır. Yani insanları köle gibi çalıştıran ya da esir kamplarında çile çektiren zorbalar gibi kendinize zorbalık yaratıyorsunuz. Tabii ki yorulacaksın, bedenin günün birinde isyan da edecek. Bunlar sana işaret. Azalt.

Sevişmek istemiyorum

Kız arkadaşım çok istekli. Ben her gün sevişmek istemiyorum. Onu kırmamak için her gün sevişmekten çok yoruldum. Gündüz iş yapamaz duruma geldim. Ne olur bana bir akıl verin. Gücümü yerine getirmek için ne yemeliyim?

CEVAP

Değerli okurum, herkesin midesi aynı genişlikte, aynı kapasitede değil ki. Birisi günde 5 öğün yemek yer, bir şey olmaz. Biri de neredeyse 1 öğünle idare eder. Senin cinsel mide kapasiten doğru yolda. Kız obur. Ama bu tahrik edici sözlerin, davranışların ve düşüncelerin önüne geçmek de kolay değil. Sevgilin “Hadi sevgilim yatalım” dediğinde biraz oyalanırsın, belki uykuya dalarsın. Onu biraz erken uyutmanın çaresini de arayabilirsin. En azından gün aşırı bir yolunu bulur onu uyutursan bu ritim sana yeter.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Cinsellik yüzünden mi zayıfım?

24 yaşındayım. Eşimle devamlı olarak ilişkiye girdiğim için kilo problemim var. Çok zayıfım. Sürekli cinselliği yaşadığımı için olabilir mi?

CEVAP

Yavrum dediğin doğru olsaydı, sarsılırdı dünya. Nasıl sarsılırdı? Bütün beslenme uzmanları işsiz kalırdı, zayıflama merkezleri kepenk indirirdi, zayıflama üzerine kurulan ilaç sanayi batardı. Kilo vermek için masraf ve uğraş yok olurdu. Açalım bakalım kara kaplı kitabımızı, yapalım kalori hesabımızı.

Görelim olayın asıl yüzünü! Yataktasın, başının altında yastık kalori kaybın, 1. Üstündeki yorgan ağırsa kalori kaybın, 5. Hava sıcaksa kalori kaybın, 10. Ayaktasın, hastasın grip olmuşsun, kalori kaybın, 50. Çoğalt bu listeyi, bilginin yoktur sonu. Gel, sen bırak bu saçmalığı. İki lokma fazla ye, haftada 3-4’e yeter de.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Sevgilimin penisi benim için büyük mü?

25 yaşında kadınım. 2 yıllık ilişkim var. Sevgilimin penisi 20 santim. İlişkide canım yanıyor, orgazm olamıyorum.

CEVAP

Açalım kara kaplı kitabımızı, yapalım hesabımızı. Kadının vajinası 8 santim. Ama bir bebek çıkabilecek kadar genişleme özelliği var. Doğada her şey düzen içindedir. Büyük penis, vajinanın sınırlarını zorlayabilir. Bu acı ve rahatsızlık yaratabilir. Ancak iyi cinsel eğitime sahip kişiler bu durumlarda ne yapması ya da ne yapmaması gerektiğini bilirler. Böyle bir eğitim, genel davranışlar bütünü içinde olmalıdır. Yani cinsel eğitim, cinsel kültür ve cinsel bilgilerin bütünlük içinde kişiye kazandırılması gerekir. Ancak böyle bir yaklaşımla, cinsellikteki cehaletin sonu gelir.

Paylaş

Acaba zevk alıyor mu?

İlk ilişkiye sevgilimle girdim. Penis vajinaya girmeden çok istekli oluyorum. Ama girdiği zaman uyuşma hissediyorum. Zevk alamadığım için sertleşmiyor. Sevgilime zevk verebiliyor muyum diye endişe ediyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, aklınızı ‘acaba’larla doldurup, sürekli endişe edeceğinize bir uzmana başvurarak, onun görüşünü almak daha kolay değil mi? Eğer sertleşme olmuyorsa, penetrasyon da olmuyordur. Yani ortada cinsel birleşme değil, ön sevişme mevcuttur. Eğer sık sık mastürbasyon yapma alışkanlığınız varsa, hemen bırakıp kendinize bir şans tanımanızı öneririm. Ancak her şeyden önce tedavi olun yavrum derim.

GÜNÜN SÖZÜ

İnsana yakışan pek çok özellikten en güzeli gülümsemektir. H.D.

haydar dümen cinsellik soru cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir