Portekiz basınında gündem Jorge Jesus: Veda etmeye yakın

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu karşılaşmasında Fenerbahçe deplasmanda Sevilla’ya 2-0 mağlup oldu. Portekiz basını Jorge Jesus‘un Jorge Sampaoli karşısındaki mağlubiyetine geniş yer ayırdı. Desporte, Jorge Jesus ve Fenerbahçe’nin turnuvaya veda etmeye yakın taraf olduğunu yazdı.

Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında Sevilla’ya deplasmanda 2-0 mağlup olan Fenerbahçe Avrupa basınında ilgi çeken maçlardan biri oldu. İspanya basınında gündemi meşgul eden maç, Fenerbahçe’nin Portekizli teknik adamı Jorge Jesus’dan dolayı Portekiz basınında da kendine yer buldu.

Avrupa Ligi son 16 turunda Jorge Jesus’un az farkla olsa da mağlup olduğunu yazan Desporte, Jesus’un evinde sonucu tersine çevirme görevini üstlendiğini belirtti. Aynı zamanda Jorge Jesus’un takımının önde daha kalabalık olduğunu belirten Portekiz basını, İspanyolların daha fazla gol fırsatı bulmasıyla maçı kazandığını yazdı.

Haberde ayrıca, Jorge Jesus ve Fenerbahçe’nin turnuvaya veda etmeye daha yakın olduğu vurgulandı.

Sampaoli, Jesus’un önüne geçti

Sevilla-Fenerbahçe maçının teknik adamları Jorge Jesus ve Jorge Sampaoli arasındaki üçüncü maçın olduğunu belirten Globe, Sampaoli’nin kazanarak ikinci galibiyetiyle Jesus’un önüne geçtiğini belirtti.

Jorge Jesus’un maçın ardından açıklamalarını yazan A Bola; “Daha önce Fenerbahçe’nin Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray ve Sevilla gibi teorik olarak daha güçlü rakiplere karşı olumlu sonuçlar alamadığı” sorusuna karşın; “Bugünkü maçı analiz etmem gerekiyor. İkinci bir maçımız var ve ilermek için şansımız olduğuna inanıyoruz” demeçlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir