Memleket Partisi’nde harika kurultay: ‘Birileri bizi sattı, o yüzden buradayız’

ANKARA – Memleket Partisi, idaredeki istifa dalgasının akabinde birinci fevkalâde kurultayını Ankara’da bulunan bir otelde gerçekleştirdi. Muharrem İnce liderliğinde 13 ay evvel kurulan partide, geçtiğimiz günlerde yaşanan üst seviye istifalar nedeniyle 60 şahıstan oluşan parti meclisi 43 şahsa düşmüş, İnce yaşanan istifaları ‘kuruluş sancısı’ olarak kıymetlendirerek harika kurultaya gideceklerini açıklamıştı.

Parti meclisini yenilemek üzere bugün toplanan inanılmaz kurultaya, eşi İdeal İnce birlikte katılan Muharrem İnce, partililerin oluşturduğu koridordan “Gençlerin umudu” sloganlarıyla geçerek kurultayın yapılacağı salona giriş yaptı. Kurultay’ın yapıldığı salona girişte son periyotta artan korona virüsü hadiseleri nedeniyle maske dağıtıldı ve salonda sık sık maske takılması istikametinde anons yapıldı.

EN GENÇ ÜYEYE MAVİ KRAVAT HEDİYESİ

Memleket Partisi’nin 1. Harika Kurultayı’nda, Divan Başkanlığı’na İzmir vilayet Lideri Cüneyt Oğuz seçildi. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Muharrem İnce, partide yer alan en genç üyeye mavi renkteki kravatını armağan etti.

‘NEDEN SATTIKLARINI VAKİT GÖSTERECEK’

İnce, kurultayı ‘olağanüstü’ yapmalarının nedenini, “Dağ başını duman almış dedik, birlikte yola çıktık. Birileri bizi sattı, o yüzden buradayız. Neden sattıklarını vakit gösterecek. Ben sizinle sonsuza kadar yürümek için buradayım. Bu ülkenin bahtını değiştireceğiz” kelamlarıyla açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.