Mansur Yavaş, 3 bine yakın ailenin eczane borcunu kapatmak için harekete geçti

Başkan Mansur Yavaş’tan ilaca erişmekte zorluk yaşayan ailelere sevindiren haber geldi. ABB Başkanı Yavaş, Ankara Eczacı Odası ile imzalanan protokolün detaylarını aktardı.

3 BİNE YAKIN AİLENİN ECZANE BORÇLARI SİLİNECEK

Yavaş sosyal medyada yaptığı açıklamada, “İmkansızlıklar kimseyi sağlık hakkından mahrum etmesin diye harekete geçtik. Ankara Eczacı Odası ile yaptığımız protokol ile 3 bine yakın hemşehrimizin aileleriyle beraber ilaca erişimini sağlamak amacıyla eczane borçlarını kapatıyoruz” dedi.

Mansur Yavaş, 3 bine yakın ailenin eczane borcunu kapatmak için harekete geçti

VATANDAŞLAR MEMNUN

Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’ın müjdesine olumlu yanıt geldi. Açıklamaya yorum yapan vatandaşlar kararı memnuniyetle karşıladı. Bir vatandaş yaptığı yorumda “Ankara Ankara olalı ne böyle başkan gördü ne böyle hizmet gördü. Çiftçinin yanındasınız, esnafın yanındasınız, hastanın yanındasınız. Kısacası tüm ihtiyaç sahiplerinin her zaman yakınındasınız.” ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ SMA TESTİ UYGULAMASINI BAŞLATMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplumda önemli sağlık sorunlarının başında gelen Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı için harekete geçmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yeni evlenecek çiftlere SMA testini ücretsiz yapacaklarını açıklamasının ardından teste ilgi yoğun oldu.

ANKA / Ceylan Sağlam – Güncel

Mansur Yavaş, Ankara, Eczane, Güncel, HaberlerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.