Manisa’da orman yangın buğday tarlasında başlamış

Manisa’nın Gördes ilçesi Karayağcı Mahallesinde çıkan orman yangınının, bir buğday tarlasında başladığı ve rüzgarın tesiriyle ormanlık alana sıçramasıyla büyüdüğü öğrenildi.

Manisa’nın Gördes ilçesine bağlı Karayağcı Mahallesinde saat 13.30 sıralarında başlayan orman yangınının evvel buğday tarlasında başladığı ve rüzgarın tesiriyle yangının ormana sıçradığı öğrenildi.

Yangını 8 uçak, 9 helikopter, 49 arazöz, 7 su tankeri, 6 dozer 5 yer takımı ile etraf vilayet ve ilçelerden çok sayıda itfaiye aracıyla denetim atına alma çalışmaları devam ediyor.

Yangınla ilgili Gördes Belediye Lideri Muhammet Akyol toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

* Gördes’imize bağlı Karayağcı Mahallemizde bulunan bir buğday tarlasından çıktığı iddia edilen yangın ne yazık ki rüzgarın da tesiriyle ormanlık alana sıçramış durumda. Gördes Orman İşletme Müdürlüğümüze bağlı takımlarımız yangına anında müdahale ederken; etraf vilayetlerden de destek birlikler ve araçlar yangına müdahalede bulunuyor.

* Belediyemize bağlı takımlarımıza yangına müdahale konusunda gerekli tüm talimatları verdik. Ayrıyeten helikopter ve uçaklarla da müdahale başladı. Devletimiz tüm imkanlarıyla yangına müdahalede bulunuyor. Temennimiz yangının en kısa müddette denetim altına alınması. Tüm gruplarımıza Rabbim’den kolaylıklar diliyorum. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.