İYİ Parti’nin Yeni Seçim Videosu Sosyal Medyanın Gündeminde: ”Adını Adalet Koydum”

14 Mayıs’ın hızla yaklaşmasıyla beraber birçok siyasi parti çalışmalarına devam ediyor. Seçim kampanyası videolarının arka arakaya paylaşıldığı bugünlerde, İYİ Parti seçim kampanyası videolarının yedincisini yayınladı. Meral Akşener’in genel başkanlığını yürüttüğü ‘Yetmez Ama Evet Productions sunar: Adını Adalet Koydum’ başlıklı video sosyal medyada gündem oldu.

İYİ Parti’nin ‘Yetmez Ama Evet Productions sunar: #AdınıAdaletKoydum’ başlığıyla Twitter’da yayınladığı video kısa sürede dikkatleri üzerine çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Adaletin tesisi için 15 yıldır çalışıyoruz ama bir şeyi gerçekleştiremedik’ ve ‘Anayasa Mahkemesi bu şekilde bir karar vermiş olabilir. Verdiği karara da uymuyorum, saygı da duymuyorum’ sözleriyle başlayan videoda, geçmişte yaşanan pek çok konunun izlerini taşıyor.

2018 yılında Çorlu tren kazasında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in dedesinin yürekleri yakan “9 yaşındaki bir çocuğun ikiye bölünmüş halini görsünler. Adalet! Nerede adalet?” sözleri de videoda yer aldı.

Videoda; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasından, oyuncu Defne Joy Foster’ın ölümüyle ilgili Anayasa Mahkemesi’ne yapılan bireysel başvurunun reddedilmesine; eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in suikastinden, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını protesto ettikleri için gözaltına alınan kadın vatandaşlara kadar birçok noktaya değinildi.

İşte İYİ Parti’nin yeni seçim videosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir