İnce, partisinin tarım ve hayvancılık raporunu siyasi partilere anlatacak

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisinin tarım ve hayvancılık politikalarınıiçeren 100 unsurluk raporunu, siyasi partileri ziyaret ederek anlatacak.

Memleket Partisi’nce tarım ve hayvancılık için teklifler içeren 100 unsurluk rapor hazırlandı. Genel Lider Muharrem İnce, ‘Çözüm Önerileri’, ‘Projeler’ ve ‘Önceliklerimiz’ üzere başlıklardan oluşan raporu tanıtmak için siyasi partileri ziyaret edecek.

İnce’nin, birinci olarak bu hafta Gelecek Partisi Genel Merkezi’ni ziyareti öngörülüyor.

Raporda, Devlet Planlama Teşkilatı’nın faal hale getirilmesi, en az 5 yıllık üretim planlaması yapılması üzere teklifler yer alırken, Hazine’ye ilişkin toprakların ziraî üretim yapmak şartı ile bilhassa genç ve bayan üreticilerin kullanımına açılması gerektiğine dikkat çekildi.

Başta çobanlar olmak üzere üreticilerin sigortalanmasının salanmasına dönük tekliflerin yer aldığı raporda, kırsaldan göçün önlenmesi hedefiyle tarımda çalışan bayanların sigortalandırılması, yıpranma hissesi ve primlerinin devlet tarafından ödenmesine ait unsurlar yer aldı.

Raporda ayrıyeten, tarımda suyun verimli kullanılmasına yönelik damlama sulama sisteminin alt yapısının ivedilikle tamamlanması ve ‘Su Yasası’nın çıkarılmasının sağlanmasının gerektiği tabir edildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.