GÜZEL Parti, gündemden düşmeyen şiddet konusunu kıymetlendirdi: İktidarın kirli lisanı sokaktaki cinayeti körüklüyor

İYİ Parti Kurumsal Münasebetler Lideri Cihan Paçacı, şiddet, cinayet olaylarına ait, “toplumsal cinnet” tanımlaması yaptı. İktidarın yanlış iktisat siyasetlerinin sokaktaki şiddeti körüklediğini de kaydeden Paçacı, iktidarın ve Cumhur İttifakı üyelerinin kullandıkları “kirli dilin” tehdit eden, sopa sallayan üsluplarının sokağa “cinayet, şiddet” olarak yansıdığını belirtti. Paçacı, “İktidarın lisanı o kadar kirli ve hoyrat ki toplum da onlara dönüştü. Sokağa yansıması ise maalesef cinayetler, yaralamalar, hengame…” diye konuştu.

EKONOMİK KRİZ DE ETKEN

Ekonomik sıkıntıların temelinde iktidarın siyasetlerinin yattığını belirten Paçacı, iktidarın neden olduğu ekonomik krizin toplumu cinnete sürüklediğini vurguladı. Parasızlığın, yoksulluğun toplumsal gerginliğe neden olduğunun açıkça göründüğünü de söyleyen Paçacı, “Gelecek için hoş hayaller kuramayan beşerler hata sürece potansiyeline sahip oluyorlar. Çabuk sonlanma ve kendini kaybetme noktasına çabuk geliyorlar” tabirlerini kullandı.

Yasaların cezalandırma açısından kâfi olmadığını da lisana getiren Paçacı, “Adalete itimat duyulmayışı, tarafsız ve bağımsız bir yargının olmayışı da bu hataların artışında etken. Bilhassa cürüm örgütleri son devirlerde önemli halde arttı, organize kabahat örgütleri, mafya… Yargı, iktidarın buyruğuna girdiği vakit vatandaş hata işlemede kendini daha özgür hissediyor. Niçin, zira iktidara yakın bireyleri bulduğu vakit rastgele bir cezayla karşılaşmayacağını düşünüyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.