Feshedilen MHP Diyarbakır Vilayet İdaresi: Kayaalp dışında gözaltına alınan rastgele bir parti üyemiz yok

MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın‘ın toplumsal medya hesabından yapılan duyurunun akabinde, feshedilen partisinin Diyarbakır teşkilatının vilayet lideri Cihan Kayaalp, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, gözaltına alınmıştı.

Cihan Kayaalp, Emniyet’teki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece, ‘cinsel istismar‘ kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

FESHEDİLEN MHP DİYARBAKIR VİLAYET İDARESİ’NDEN AÇIKLAMA

MHP Genel Merkezi tarafından feshedilen MHP Diyarbakır Vilayet İdaresi, vazifeden alınan vilayet lideri Cihan Kayaalp’in “cinsel istismar” suçlamasından tutuklamasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

İlçe teşkilatları ve ilçe liderlerinin parti faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Tutuklanan eski vilayet lideri Cihan Kayaalp’e isnat edilen kabahatlerin partimizle ve idaredeki arkadaşlarımızla hiçbir ilgi ve irtibatı muhakkak yoktur. Büsbütün Kayaalp’in gerçekleştirdiği argüman edilen bu olaylar yeniden Kayaalp’in şahsı ile ilgilidir” sözleri kullanıldı.

Kayaalp’le ilgili birtakım haberlerde gözaltına alınanlar ortasında vilayet yöneticilerinin de olduğu öne sürülmüştü.

“KAYAALP DIŞINDA GÖZALTINA ALINAN YAHUT TUTUKLANAN YÖNETİCİMİZ BULUNMUYOR”

İddiaların reddedildiği açıklamada, “Bir kısım şer odakları bu olayları provoke ederek haber sitelerinde vilayet yöneticilerimizin de arandığı, gözaltına alındığı yahut tutuklandığı haberlerini yayınlamıştır lakin bu argümanlar büsbütün asılsızdır ve hiçbir yöneticimiz bu olayların içinde olmadığı üzere haklarında rastgele bir arama kararı da bulunmamaktadır. Kayaalp dışında gözaltına alınan yahut tutuklanan rastgele bir vilayet ve ilçe yöneticimiz, parti üyemiz bulunmamaktadır” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.