Android telefonların kilit ekranlarında reklam dönemi!

Reklamlar artık hayatımızın bir parçası. Hemen her alanda reklamlarla karşılaşıyoruz. Akıllı telefonlarımızda kullandığımız çoğu uygulama da reklamlardan nasibini almış durumda. Şimdi ise Android telefonların kilit ekranında da reklamlarla karşılaşabiliriz.

Android telefonlara zorunlu reklamlar gelebilir

Mobil reklam şirketi Glance, önümüzdeki iki ay içinde ABD’deki Android cihazlarda kilit ekranı platformunu başlatmayı planlıyor. Rapora göre, Glance, ABD’li kablosuz taşıyıcılarla görüşmelerde bulunuyor ve önümüzdeki ay içinde birkaç akıllı telefonda piyasaya sürmeyi planlıyor.

Glance, Hindistan merkezli bir mobil pazarlama platformu olan InMobi’nin bir yan kuruluşu. Glance’nin yatırımcıları arasında Google da bulunuyor. Glance, Samsung’un bütçeye uygun akıllı telefon serisi de dahil olmak üzere, bazı ülkelerdeki Android cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu uygulamayı aynı zamanda Google Play mağazasındann da indirebiliyor.

Ortaya atılan fikirde Glance’nin dinamik bir kilit ekranı olarak akıllı telefonlardaki yerini alması planlanıyor. Uygulama, telefon ekranında, farklı bir duvar kağıdı, haber başlıkları ve video gibi güncellenmiş içeriklere ev sahipliği yapacak. Ancak aynı zamanda reklamlar da uygulamanın bir parçası olacak.

İçeriği atlamak için telefonun kilidini açmak yeterli olacak. Ancak Glance, haberler ve orijinal video gibi ilgi çeken ögelere ulaşmak için ekranı kaydırmaya devam etmenizi zorunlu kılıyor. bu da daha fazla reklamla karşılaşmanız anlamına geliyor.

Tüm bunlarla birlikte devre dışı bırakılamayacak bu sistem gerçekten sinir bozucu olabilir. Aynı zamanda telefonların performansına da olumsuz katkıda bulunması muhtemel görünüyor. Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da uygulamanın birkaç ay içerisinde ABD’de aktif olabileceği konuşuluyor.

Umarız bu uygulama diğer pazarlarda da kendisini göstermez. Bununla birlikte diğer şirketlerin de benzer reklam politikalarını benimsemesi durumunda ortaya gerçekten can sıkıcı durumlar çıkabilir. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.