Anadolu Efes’ten dev transfer! Ante Zizic…

Euroleague şampiyonu Anadolu Efes yeni dönem öncesi takımını güçlendirmeye devam ediyor. Anadolu Efes, 25 yaşındaki Hırvat pivot Ante Zizic’i 2+1 yıllığına takımına kattığını açıkladı.Pota altında son derece bitirici bir isim olan Zizic, birebir durumda oynayan birçok oyuncunun bilakis hareketli oyunuyla dikkat çekiyor.

Hırvatistan dışındaki birinci macerasını Darrüşafaka’da yaşayan Ante Zizic, 2016-17 döneminde 42 maç forma giydiği Daçka’da 8.9 sayı ortalamayla oynadı.

Darrüşafaka’nın akabinde 20 yaşında gittiği Cleveland Cavaliers’ın formasını 3 yıl boyunca terleten Hırvat oyuncu, rotasyonda kendisine mühlet bulmayı başardı ve oyununu geliştirmeye devam etti.

2015-16 döneminde Cibona Zagreb formasıyla gösterdiği performans sonrası ABA Ligi’nde yılın gelecek vadeden oyuncusu seçilen Zizic, 1 dönem daha Avrupa’da oynadıktan sonra NBA Draftı’nda 23. sıradan Boston Celtics’e katıldı fakat Celtics, onu hiç oynatmadan Kyrie Irving takasında Cleveland Cavaliers’a gönderdi.

Cleveland’dan ayrıldıktan sonra İsrail gruplarından Maccabi Tel Aviv’e katılan Zizic, geçtiğimiz dönem gösterdiği 12.2 sayı ve 5 ribaunt istatistitkleri ile ekibine kıymetli bir katkıda bulundu.

THY Euroleague’de toplam 3 dönem geçiren Zizic, 10.2 sayı ve 5.6 ribaunt ortalamasıyla tıpkı konumda oynayan birçok oyuncudan yeterli bir istatistik tutturdu.

Avrupa basketboluna genç yaşta giriş yapan Zizic, şimdi 25 yaşında olmasına karşın hem NBA hem de THY Euroleague deneyimi sayesinde saha içi liderliği yapabilecek karaktere ulaştı. Yaşı hala genç olan Hırtvat yıldızın meslek gelişimini de sürdürmesi bekleniyor.

Daha evvel Darrüşafaka’da forma giyen Zizic, ağabeyi Andrija Zizic’in de daha evvelden Galatasaray forması giymesi nedeniyle İstanbul’da yabancılık çekmeyecek. Hem bu geçmiş hem de Balkan kültürünün yakınlığı sebebiyle Zizic’in İstanbul’da yabancılık çekmesi beklenmiyor.

2.10 uzunluğu ve 121 kilo yükü pota altında hayli güçlü bir profil olan Zizic’in Anadolu Efes savunmasına ve atağına çeşitlilik getirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.