Ali Kıdık: İmamoğlu ‘Atatürk Havalimanı’nı açacağız’ deyince çabucak yıkıma geçildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin UYGUN Partili üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın yıkımı ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

Kıdık, ‘İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, “Atatürk Havalimanı’nı 2023 sonrası açacağız” sözlerini kullandıktan sonra yıkımın başladığını ve hızlandırıldığını’ söyledi.

Ali Kıdık’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Atatürk Havalimanı yıkım işinin hızlandırılması talimatı kelamlı olarak verildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri @ekrem_imamoglu’nun “2023 sonrası Atatürk Havalimanını açacağız” kelamlarından sonra kelamlı olarak “yıkın” talimatı geldiğini öğrendim. Yazık.”

Ali Kıdık bugün ANKA’ya yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı işletmesinin Abu Dabi Havalimanı’nın işletmecisi AUH firmasına satılması için görüşmelerin sürdüğünü sav edip, “Abu Dabili firma, İstanbul’un Avrupa yakasında öteki bir havalimanı istemiyor. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’nı satabilmek için Atatürk Havalimanı’nı feda ediyorlar, garanti veriyorlar. Artık burayı alacak olan, Türk Hava Yolları’nın (THY) üzerine de çökecek mutlaka” sözlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.