12 Dev Adam’ın aday takımı açıklandı!

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde çaba eden ve FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Ulusal Erkek Basketbol Grubu, 1 Ağustos Pazartesi günü İstanbul’da toplanacak ve hazırlıklarına İtalya’nın Bormio kentinde başlayacak.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran ay-yıldızlı ekip, 2023 Dünya Kupası Elemeleri ikinci cins I Kümesi’nde 25 Ağustos Perşembe günü deplasmanda Letonya, 28 Ağustos Pazar günü de alanında Sırbistan ile karşı karşıya gelecek.

A Ulusal Kadro, 1-18 Eylül’de ise FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda gayret edecek. Şampiyonada A Kümesi’nde yer alan ve küme maçlarını Gürcistan’ın başşehri Tiflis’te oynayacak ulusallar, 1 Eylül Perşembe günü Karadağ, 3 Eylül Cumartesi günü Bulgaristan, 4 Eylül Pazar günü Gürcistan, 6 Eylül Salı günü Belçika ve 7 Eylül Çarşamba günü de İspanya ile karşı karşıya gelecek.

Başantrenör Ergin Ataman idaresindeki ulusal ekibin aday takımında şu oyuncular yer alıyor:

Buğrahan Tuncer, Shane Larkin, Egehan Arna, Kartal Özmızrak, Furkan Haltalı, Doğuş Özdemiroğlu, Melih Mahmutoğlu, Metecan Birsen, Şehmus Hazer, Onuralp Bitim, Yiğitcan Saybir, Sadık Buyruk Kabaca, Muhsin Yaşar, Berk İbrahim Uğurlu, Sertaç Ulu, Cedi Osman, Alperen Şengün, Ömer Faruk Yurtseven, Furkan Korkmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.